Кои ќе бидат двата најмоќни датуми во јуни, најважниот месец за љубов и кариера?

Астрологијата открива кои датуми во јуни 2024 година се клучни за она што го сакате.

Месечниот хороскоп за јуни 2024 година вели дека тоа ќе биде најважниот месец за кариера и љубов. Летото ќе биде совршено време за промоција или нова врска.

Во јуни 2024 година ќе имаме два датуми кои астролозите ги нарекуваат „магични“.

Искористете ги добро бидејќи така можете да го постигнете она што долго време го посакувате. Ова се најдобрите датуми во јуни 2024 година според хороскопот:

9 јуни 2024 година

На овој ден, Марс, планетата на акцијата, се преселува во хороскопскиот знак Бик, со кој владее Венера, планетата на љубовта. Марс и Венера се едни од главните планети на полето на личните односи. На овој ден треба да присуствувате на час по танц, да одите во теретана или да прошетате бидејќи има одлична можност да ја запознаете личноста за која сте предодредени!

Слушајте ги вашите размислувања за време на состанокот - дали се чувствувате сигурни во партнерот, можете ли да замислите заедничка иднина? Ако одговорот е да, можете да бидете сигурни дека оваа личност е вашата судбина! Дополнително, на 9 јуни 2024 година ќе имаме тригон помеѓу Месечината во Рак и Сатурн во Риби, што може да донесе важни семејни дискусии и одлуки за недвижнини. На пример, вие и вашиот партнер може да одлучите да живеете заедно.

22 јуни 2024 година

Периодот на полна Месечина е секогаш енергетски различен од другите фази на Месечината. Во овој момент, Месечината се чини дека ги слуша сите наши мисли! Овој ден полната Месечина ќе биде во Јарец. Месечината всушност не сака да биде во рационалниот и приземјен Јарец. Неговите ограничувања не ѝ даваат простор на Месечината, чија енергија тече како вода. Сепак, ова енергично дуо заедно создава одлична можност за исполнување на сите желби, особено оние поврзани со кариерата.

Јарецот нема да толерира релаксација. Сфатете ги сериозно вашите планови за кариера, а потоа ќе ја добиете долгоочекуваната промоција или понуда од соништата!

И запомнете дека енергијата на полната Месечина не трае еден ден, туку неколку дена пред полна месечина и неколку дена потоа. Да забележиме и дека летната краткоденица ќе се случи на 21 јуни 2024 година, еден од најважните денови во годината, кога силите на доброто влегуваат во нивната најмоќна состојба. Она што го имате на ум ќе се оствари побрзо.

реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Живот

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Read more

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Read more

Како помалку да се потите на високи температури?

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more
 

Магазин

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе

Суперхрана која може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во лето?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе