Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Кај сексуалната компатибилност е многу потешко, често и невозможно да се даде генерална оцена. Конкуренцијата е силна, но на основа на ѕвездените предиспозиции, составена е листа на знаци кои никогаш нема да ве разочараат во кревет.

Лав

Лавовите се страсни љубовници кои уживаат да доминираат во спалната соба. Жените Лавици се сон за секој маж, а слично е и со мажите. Лавот едноставно знае како да направи нивниот партнер да се чувствува посебно.

Тие се партнери со најмногу почит бидејќи ги земаат во обѕир потребите и барањата на своите љубовници.

Вага

И Вагите се талентирани во кревет, знаат да ги исполнат сексуалните фантазии на нивните партнери. Ако ѝ предложите на Вага да проба нешто ново, веднаш ќе го прифати предизвикот, без премногу размислување.

Очигледно се добри во љубовниот однос на давање и земање, бидејќи најмногу од сè го ценат партнерството.

Скорпија

Скорпиите се големи љубители на доминација и експериментирање во креветот. Имаат потреба да се докажат на другите, да ги задоволат своите потреби и да ги исполнат и најлудите фантазии. Сакаат да го импресионираат партнерот покажувајќи ја својата доминантна страна. Експериментирањето со нив изгледа природно бидејќи ништо не осудуваат.

Ако на Скорпија ѝ кажете дека сакате да пробате ризична секс поза нема ни да трепне, а во следниот момент веќе ќе се најдете во „неволја“.

Девица

Спротивно од претходните три знаци, Девиците се љубители на бавно, сензуално водење љубов. Даваат сè од себе за да создадат пријатно опкружување.

Не сакаат да брзаат со работите и уживаат како секоја секунда да им е последна.

Стрелец

Стрелците се енергични во кревет, сакаат спонтано водење љубов. Со нив никогаш не може да знаете што ве чека, а исчекувањето е интензивно. Предлагаат нови работи кои треба да ги пробате во кревет кога партнерот најмалку ги очекува.

Со Стрелецот може да бидете сигурни дека сексот секогаш ќе биде нешто посебно.

реклама
„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

Read more
Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Read more
Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Read more

Интервју со Lide Lide, најголемиот фан на Венко Филипче

Read more

Љубов и секс

Зошто љубовта умира?

Read more

Најчестите грешки во кревет, многумина не се ни свесни дека ги прават

Read more

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе