Кои се државите коишто мора да ги посетите оваа зима?

Луѓето најмногу преферираат да патуваат преку лето, но доколку добро ги поднесувате ниските температури и сте љубител на зимата, овој период од годината може да биде совршен за патување во Европа.

Италија, Норвешка и Монако се државите кои мора да ги посетите оваа зима.

Фиренца е многу интересен избор за патување во зима, затоа што може да го поминете времето посетувајќи ги фасцинантните музеи и галерии.

На пример, галеријата Уфици и галеријата Академија чуваат многу вредни дела кои ќе ве воодушеват. 

Норвешкиот град Тромсо крие многу природни убавини во јануари. Може да го посетите арктичкиот фестивал на светла кој исто така се нарекува „Фестивал на северните светла“.

Овој меѓународен фестивал трае од 23 јануари до 2 февруари, а за време на посетата посетителите ќе уживаат во различни жанрови на музика. Но, освен тоа, ќе имате прилика да ја видите поларната светлина аурора бореалис.

Монте Карло за туристите со длабок џеб има интересна зимска понуда, особено кога станува збор за автомобилските трки. 

Наредната година ќе се одржи 88. Rallye Monte Carlo.

Но, доколку не сте љубител на автомобилските трки, Монте Карло има многу други занимливости кои може да ви ги понуди.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Живот

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Read more

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more

Поранешна манекенка го обвини Доналд Трамп за сексуално вознемирување

Read more

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат

Read more

Магазин

  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе
  • play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Читај повеќе

Светските лидери и нивните бизарни идеи за заштита од коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Читај повеќе
  • play_arrow

Маче за првпат го гледа својот одраз во огледало - реакцијата е урнебесна

Читај повеќе
  • play_arrow

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Читај повеќе

Штетни и бесмислени: Најлошите совети за исхрана

Читај повеќе

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Читај повеќе