Кои се најбрзите Android телефони во моментов?

Објавена е листата на најбрзи телефони за претходниот месец, која редовно ја објавува AnTuTu, и се состои од премиум модели.

Иако листата претежно содржи модели напојувани со чипсет Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, изненадување е што телефонот кој користи чип Dimensity 9000+ излегува на врвот.

Така, на AnTuTu листата на најдобри Android телефони за септември, на прво место е Asus ROG Phone 6D, кој користи чипсет MediaTek Dimensity 9000+. Телефонот освои 1.123.036 поени и користи комбинација од 12 GB RAM и 256 GB простор за складирање податоци.

Сите други телефони на Топ 10 листата се напојуваат со чипсет Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. На второ место е OnePlus Ace Pro, додека трет е iQOO 10 Pro.

Black Shark 7S Pro и Lenovo Legion Y70 ја заокружуваат листата на првите пет модели во однос на брзината, според резултатите од тестот AnTuTu.

Топ 10 ги вклучува и iQOO 10, Moto X30 Pro, Xiaomi 12S Pro, Redmi K50 Ultra и Xiaomi MIX Fold 2.

URL
Тагови
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Read more

„Тотален хаос“ во гигафабриката на Tesla во Берлин

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа првиот телефон на преклоп на Google?

Read more

Корисниците во Европа ќе може сами да го поправаат својот iPhone

Read more

Кои телефони на Nokia ќе добијат Android 13?

Read more

Новите телефони ќе можe да преживеат пад на бетон

Read more
 

Гик

  • play_arrow
  • filter

Македонска дизајнерка ја покажа иднината на модата: Tex&Tech за револуција во индустријата

Читај повеќе

Apple ги зголемува цените на апликациите во App Store

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би можело да изгледа првиот телефон на преклоп на Google?

Читај повеќе

Мистериозниот објект што ги фасцинира научниците го напушта Сончевиот Систем

Читај повеќе

Microsoft постигна десетгодишен договор со Nintendo за играта Call of Duty

Читај повеќе
  • filter

Последното прелетување на Orion покрај Месечината

Читај повеќе

SpaceX го претстави Starshield, нова сателитска услуга фокусирана на националната безбедност

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа внатрешноста на лаптоп од карбонски влакна?

Читај повеќе

Кои се најпопуларните графички картички меѓу Steam гејмерите?

Читај повеќе