Кои се најчитаните книги на сите времиња?

Книгите се најголемата храна за човековата душа и прозорец кон светот. Редовното читање може да ве направи подобра и емпатична личност.

Следниот список содржи десет романи кои се најчитаните книги на сите времиња:

„Библија“
„Ана Каренина“ - Лав Толстој
„Хари Потер“ - Џ. К. Роулинг
„Господар на прстените“- Џ. Р. Р. Толкин
„Алхемичарот“ -  Пауло Коелјо
„Кодот на Да Винчи“– Ден Браун
„Млада месечина“ – Стефани Мајер
„Одвеано од виорот“ - Маргарет Мичел
„Малиот принц“ - Антоан де Сент-Егзипери
„Дневникот на Ана Франк“ - Ана Франк
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Книги

„Букер“ за најдобар роман на англиски јазик доби Шкотланѓанец

Read more

Кои се најчитаните книги на сите времиња?

Read more

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Read more

Библиотека во Хелсинки е вистински рај за љубителите на книги

Read more

Магазин

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Читај повеќе

Идеја за десерт: Ролат со кокос прелиен со чоколадо

Читај повеќе