Кои видеоигри се достапни за PS5?

Од Sony неодамна ги објавија деталите и цената за новиот PlayStation од последната генерација кој ќе чини 499 евра, а верзијата наречена Digital Edition ќе чини 399 евра.

Една од најпопуларните конзоли во светот од 12 ноември ќе биде достапна во САД, Јапонија, Мексико, Нов Зеланд, Австралија и Јужна Кореја. Во останатите земји продажбата почнува на 19 ноември.

Од Sony најавија нови цени за видеоигрите за конзолата  PS5 – ќе чинат 70 долари. Ова се однесува на сите AAA ексклузиви на коишто работат во студиото на Sony, a засега е потврдено дека треба да издвоите 70 долари за „Demon’s Souls Remake“, „Destruction All Stars“ и „Marvel’s Spider-Man: Miles Morales“.

Кои игри веќе се достапни за PS5:

1. „Demon’s Souls“
2. „Spider-Man: Miles Morales“

Remote video URL

3. „Astro's Playroom“
4. „Destruction All Stars“
5. „Sackboy: A Big Adventure“
6. „Devil May Cry 5: Special Edition“

Најавени се уште неколку видеоигри, а тука спаѓаат:

„Harry Potter: Hogwarts Legacy“

Remote video URL

„Final Fanstasy XVI“

Remote video URL

Тизер за новата „God of War: Ragnarok“

Remote video URL
Тагови
реклама

Од отворањето на градинките досега - 15 заразени деца и 44 вработени

Read more

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Read more
Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Read more
Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Read more

Гејминг

Топ 10 најтешки видеоигри - која од овие ви „искина живци“?

Read more

Epic Games ве чести две хорор игри за Ноќта на вештерките

Read more

Закани по живот поради одложувањето на Cyberpunk 2077

Read more

FIFA 21 и Madden NFL 21 наскоро ќе бидат достапни на PS 5 и Xbox Series X

Read more

Гик

Во кои телефонски брендови имате најмногу доверба?

Читај повеќе
  • filter

Дизајн на иднината: Екран што се преклопува на три дела

Читај повеќе

Топ 10 најтешки видеоигри - која од овие ви „искина живци“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриен корален гребен висок колку Емпаер стејт билдинг

Читај повеќе

Нов успех на НАСА: OSIRIS-REx собра примероци од астероидот Бену

Читај повеќе

Epic Games ве чести две хорор игри за Ноќта на вештерките

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА планира да испрати подморница на Титан

Читај повеќе

Експерти: Губењето антитела на короната не е нужно лоша вест

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали iPhone 12 го помина тестот на издржливост?

Читај повеќе