Кој е минималниот број стомачни што треба да ги направите за рамен стомак?

А.С.
/ 14.11.2023 / 15:27

Овие вежби ги таргетираат стомачните мускули за да го олеснат процесот на топење на маснотиите во овој дел од телото.

Оние кои сакаат потенок струк вклучуваат стомачни во нивната рутина бидејќи тоа е една од најдобрите вежби за согорување на стомачните масти.

Но, колку стомачни треба да направите за рамен стомак? Одговорот на ова прашање е тешко да се даде бидејќи е субјективен. Резултатот може да се разликува од личност до личност бидејќи зависи од количината на масни наслаги на абдоменот. Иако нема суштински докази, конвенционалното мислење сугерира дека се потребни 250.000 стомачни за согорување на половина килограм маснотии.

Тоа е тешко да се направи за кратко време, затоа препораката на фитнес експертите е да се започне со 10 до 12 повторувања преку три серии дневно.

Дополнително, за да ги вклучите другите мускули, можете да пробате варијации како што се дијагонални стомачни, обратни стомачни, руски вртења и точак-стомачни.

Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Фит

Пет митови за шеќерот кои би можеле да ве спречат да изгубите тежина

Read more

Вашата крвна група можеби е „виновна“ зошто слабеењето ви е невозможна мисија

Read more

Суперхрана што топи калории додека спиете

Read more

Една моќна состојка согорува масти и го поттикнува метаболизмот

Read more
 

Магазин

Четката за заби треба темелно да се мие еднаш неделно

Читај повеќе

Пет митови за шеќерот кои би можеле да ве спречат да изгубите тежина

Читај повеќе

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Читај повеќе

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Читај повеќе

Очите ви се постојано суви? Можеби ви недостасува важна хранлива материја

Читај повеќе

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Читај повеќе

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Читај повеќе

Вашата крвна група можеби е „виновна“ зошто слабеењето ви е невозможна мисија

Читај повеќе

Три начини како да примите повеќе витамин Д во текот на зимата

Читај повеќе