Кој е најсекси маж за 2020?

Б.С.Б.
/ 18.11.2020 / 11:33

Магазинот People го прогласи американскиот актер Мајкл Б. Џордан за најсекси маж во светот за 2020 година.

33-годишниот секси актер е познат по улогите во „Creed Black“ и „Black Panther“. Тој вчера вечер беше прогласен за овогодишен победник во шоуто на Џими Кимел, каде се појави во урнебесно издание поради ситуацијата со коронавирусот.

Во интервју за магазинот, Џордан изјави дека жените во неговото семејство се дефинитивно горди на неговата титула за најсекси маж во светот, спомнувајќи ги неговата мајка и тетка.

Џордан со оваа вест се пофали и на Instagram, а сега се приклучи и на листата со други победници од изборот на магазинот People, како што се Џон Леџенд, Идрис Елба, Ченинг Тејтум, Крис Хемсфорт и Дејвид Бекам.

URL
реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Стил

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Read more

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Read more

Ријана со нова секси колекција на долна облека

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе