Кој како се снајде за маска

Пандемијата со коронавирусот ги тера луѓето на најразлични начини да се снаоѓаат за своја заштита, а се чини го имаме победникот кога станува збор за маските.

Овој снаодлив граѓанин кој е примерен и ги почитува мерките за заштите од вирусот, направил креативно решение за проблемот со маски.

Дали поради недостигот да се купат маски, или пак едноставно имал голема желба, останува нејасно. Сепак, едно е сигурно - маската на човеков е најоригинална до сега. Сама произведува кислород и тоа најприроден.

Сепак, растенијата на периоди испуштаат и јагледроден диоксид, па носењето ваква маска и не е баш долгорочно решение. Во секој случај мора да му се признае оригиналноста и креативноста.

 

Тагови
реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Чек дис аут

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Едноставен трик со кој ќе се заштитите од комарци

Read more

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more

Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Читај повеќе

СЗО: Сѐ уште не сме го достигнале пикот на пандемијата

Читај повеќе

Знаци што покажуваат депресија кај децата

Читај повеќе

Предлог за читање: „Вештица“ од Венко Андоновски

Читај повеќе

Насилство има и во училиштата без мешан етнички состав

Читај повеќе

Пријателство со бенефиции: Пет работи кои треба да ги знаете

Читај повеќе

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Читај повеќе
  • play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Читај повеќе

Наоми Кембел разголена за Valentino

Читај повеќе