Кој ќе може да добие бесплатен Netflix?

Netflix има за цел да ги врати корисниците што ги изгуби поради зголемувањето на претплатата.

Меѓу плановите на компанијата е и целосно бесплатен пакет кој има реклами, но интересно е што нема да биде достапен за секого.

Netflix ќе го понуди својот пакет без реклами на корисниците во Азија и Европа, и иако претходно пробуваа нешто слично, не продолжија со тие проекти.

Неодамна, Netflix воведе план поддржан од реклами наречен Standard with Ads, кој започна во јули 2023 година, што се совпадна со отстранувањето на најевтиниот план без реклами. Овој пакет наиде на многу негативни реакции.

Потполно бесплатен план, сепак, кој има реклами, може да биде решението што го бара компанијата.

Тагови
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе