Кој повеќе изневерува - мажите или жените?

Познато е дека двата пола имаат тенденција да ги изневеруваат своите партнери, но кој го прави тоа повеќе…

На ова прашање се обиде да даде одговор на YouTube каналот Simple Pickup. Не беше спроведено научно истражување, туку беше направена мала видео анкета. Прашањето им било поставено на припадниците на двата пола и нивните одговори биле доста интересни.

Секој од испитаниците го објасни својот одговор и влезе во кратки дискусии со својот партнер кој има спротивно мислење.

Испитаниците се согласиле дека и двата пола изневеруваат. Мажите признаа дека имаат можности да ги изневерат своите поубави половини и дека некои тоа го направиле неколку пати. И жените го кажаа истото и потврдија дека можат да бидат со секој маж кога сакаат.

Тука е донесен главниот заклучок. И мажите и жените се согласија дека на жените им е многу полесно да ги изневерат своите мажи, т.е. дека им е полесно да стапат во контакт со маж.

„Многу ни е полесно, можеме да ги покажеме атрибутите и секој маж е наш“, рекла една девојка, а еден испитаник ја надополнил оваа мисла:

„На жените им е полесно. Мажите мора да бидат средени, да ги бричат ​​интимните делови и да покажат малку пари за да се обидат да освојат девојка, но и тогаш прашање е дали би успеале.“

Значи, одговорот на ова прашање сè уште е нејасен, што мислите вие?

реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Љубов и секс

Ескорт дама открива што најмногу ги пали мажите

Read more

Истражување: Која возрасна група е најсклона кон секс на работа?

Read more

Што значат вашите секс соништа?

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more
 

Магазин

8 фрази што веднаш треба да ги исфрлите од употреба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик продолжете го траењето на лебот

Читај повеќе

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Читај повеќе

Три малку познати симптоми што укажуваат на ризик од срцева болест

Читај повеќе

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Читај повеќе

Четири грешки што го уништуваат изгледот на дневната соба

Читај повеќе

Гурмански залаци од јунешко месо и печурки

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за март 2024 година

Читај повеќе