Кој сѐ ќе настапи вечер на Здраво Млади 11?

Дојде денот кога по единаесетти пат во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи фестивалот Здраво Млади на кој ќе настапат три домашни и седум странски уметници.

Од минатогодишното издание; Фото: Филип Здравески / Кајгана

Фестивалот ќе поделен на две бини во паркот на МКЦ и ќе почне од 19 часот. Картите по цена од 400 денари и денес се достапни на љубителите на музиката, а билетарата ќе работи и вечерва.

Мерките за заштита од коронавирусот сигурно ќе се одразат на овогодинешната посетеност, која ионакат е лимитирана, бидејќи ќе можат да влезат единствено лица кои се вакцинирани, кои имаат негативен тест или го прележале вирусот во последните 45 дена.

Распоредот е следен:

19:00 - Бина II - Lufthansa (Македонија)

Remote video URL

20:00 - Бина II - Blackstate (Македонија)

Remote video URL

20:30 - Бина I - KOIKOI (Србија)

Remote video URL

21:15 - Бина II - Belgrado (Шпанија)

Remote video URL

22:00 - Бина I - Мурман Цуладзе (Грузија)

Remote video URL

22:40 - Бина II - Искра (Македонија)

Remote video URL

23:10 - Бина I - Peki Pele (Хрватска)

Remote video URL

23:34 - Бина II - Shortparis (Русија)

Remote video URL

0:45 - Бина II - Hercules & Love Affair (САД)

Remote video URL

2:00 - Бина I - Диџеј Фиц (Ирска)

Remote video URL
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

МК сцена

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Read more

5 октомври 2007, последниот концерт на Тоше

Read more

„Преспав“ бара две деца за улоги во новата сезона

Read more

Почнува 36-тото издание на Макфест

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе