Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Откако беше објавена веста дека Ал Пачно (83) и неговата девојка Нур Алфала (29) наскоро ќе добијат дете, нејзиниот приватен живот го привлече интересот на јавноста.

Имено, двајцата се запознале за време на пандемијата и набрзо влегле во врска. Таа претходно беше со Мик Џегер.

„Воопшто не ми е грижа за годините. Срцето не знае што гледа, знае само што чувствува. Тоа беше мојата прва сериозна врска и бев многу среќна“, изјави таа во интервју за магазинот Rolling Stones во 2018 година.

По Мик Џегер, таа беше со милијардерот Николас Бергруен, а ја поврзуваа и со Клинт Иствуд. Сепак, таа ги демантираше гласините дека излегува со Клинт.

„Не сме заедно. Нема љубовна врска. Ние сме семејни пријатели и тоа е тоа“, изјави таа за Daily Mail во 2019 година.

Дипломирала филмска продукција на Универзитетот во Јужна Калифорнија (УСК), а магистрирала во истата област на Универзитетот во Калифорнија (УКЛА). Таа е потпретседателка на Lynda Obst Productions. Потекнува од богато семејство. Нејзиниот татко Фалах е основач на ThirtyOneCapital.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе