УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

За време на секое фудбалско првенство, без разлика дали е Европско или Светско првенство, покрај фудбалот и фудбалерите, вниманието на фотографите го привлекуваат и прекрасните навивачки на трибините.

Фото: Никола Томиќ

Така беше и синоќа во Велтинс Арената во Гелзенкирхен, каде во првото коло од групата Ц играа Англија и Србија.

Згодна навивачка на српската репрезентација го украде шоуто на трибините.

Фото: Никола Томиќ

Оваа убавица, облечена во боите на својата репрезентација, го привлече вниманието на фотографите, а тоа многумина потсети на ситуацијата со Ивана Кнол, која се прослави во 2018 година на трибините на Светското првенство во Русија, пишува Telegraf.

Потсетуваме дека Ивана Кнол за прв пат се појави на трибините на натпреварот помеѓу Хрватска и Нигерија. Случајно ја снимија фотографите, а таа брзо стана светска сензација.

Таа беше наречена најубава навивачка на шампионатот, а денес врз основа на тоа изгради моден бренд и има повеќе од три милиони следбеници на Instagram.

Останува да видиме дали ќе се открие која е српската убавица и дали и таа ќе постигне светска слава.

Тагови
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more

Фудбал

ВАР офсајд на венецуелски начин

Read more

Бордо исфрлен во третата лига

Read more

Играчите на киевски Динамо вечерва поради Русија нема да се ракуваат со играчите на Партизан

Read more

УЕФА исфрли украински клуб од Европа

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

ВАР офсајд на венецуелски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку се удобни картонските кревети во Париз? Австралиските тенисерки први ги испробаа

Читај повеќе

Бордо исфрлен во третата лига

Читај повеќе

Снуп Дог ќе го носи факелот на отворањето на Олимписките игри

Читај повеќе

Играчите на киевски Динамо вечерва поради Русија нема да се ракуваат со играчите на Партизан

Читај повеќе

УЕФА исфрли украински клуб од Европа

Читај повеќе

Енди Мареј најави крај на кариерата

Читај повеќе

Меси уште не е подготвен, го пропушта Ол-стар натпреварот

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменален финиш на Леброн за победа на САД против светските шампиони

Читај повеќе