Која песна би била твојата плата?

Плата како плата, се троши. Се чини додека трепнеш, пола заминала, а далеку е следната.

На Facebook страницата „Dnevna doza buraza“ објавена е фотографија со едноставно прашање кое ќе ве погоди: „Koja песна би била твојата плата“? Многумина се сетија на различни хитови и во коментарите напишаа многу наслови и стихови. Некои одговори се урнебесни.

Најчестите коментари беа „Дотако сам дно живота“, наслов на хитот на легендарниот Тома Здравковиќ и „А кад ми доѓеш ти и осмеш вратиш ми“ на Оливер Драгојевиќ.

Инспирирани од дечкиве, решивме да ви го поставиме истото прашање: „ Која песна би била твојата плата?

Ќе почнеме ние, а вие дополнувајте во коментарите:

„Од утро па до мрак сме заедно“(ДНК и Магдалена)

„Кога те нема“ (Хелена Благне)
Remote video URL

„Ќе се вратам некој ден“(Александра Јанева)


„Ќе ми треба магија“ (Магија)


„Ти си проблем“ (Студени нозе)

Remote video URL

„Сега јас си заминувам“ (Јован Јованов)


„Врати се“ (КИСМИ)

Пишете ни во коментарите која е вашата песна.

реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Чек дис аут

Кои намирници немаат рок на траење?

Read more

Моќен трик од Сигмунд Фројд: Кога некој ве навредува, кажете му само еден збор

Read more

Кога забавата не се одвива според планираното, фејл компилација

Read more

10 празници со мрачно потекло

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Читај повеќе

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Читај повеќе

Драма кралици: Хороскопски знаци кои претеруваат за сѐ

Читај повеќе
  • play_arrow

Опсесијата со здрава храна е болест и тешко се лекува

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Читај повеќе

Не мора да јадете помалку јаглехидрати за да слабеете

Читај повеќе

ECDC излезе со препораки за заштита од новиот сој омикрон

Читај повеќе

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе

Предлог за денешниот семеен ручек: Говедски гулаш со печурки

Читај повеќе