Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Германскиот произведувач ги објави цените за своите најлуксузни лимузини.

Mercedes на почетокот на септември ја претстави новата генерација на С класата, а сега се познати и цените за овој автомобил на германскиот пазар.

Оние коишто можат да си го дозволат ова задоволство ќе треба да издвојат најмалку 93.438 евра за базичниот модел S350d со 2,9-литарски дизел мотор.

Оваа верзија од новата С класа располага со 286 коњски сили и 600 Nm, а од 0 до 100 км/ч забрзува за 6,4 секунди.

Mercedes S350d 4Matic со погон на сите 4 тркала во Германија чини 97.150 евра, а најсилниот модел S400d 4Matic чини 103.994 евра.

Mercedes S400d 4Matic развива 330 КС и 700 Nm максимален вртежен момент.

Mоделот S450 4Matic се продава по цена од 106.650 евра. Автомобилот го движи 3,0 бензин мотор со 367 КС и 500 Nm, а од 0 до 100 км/ч забрзува за 5,1 секунда.

На врвот на понудата е ѕверот S500 4Matic со 435 КС и 520 Nm. Од 0 до 100 км/ч забрзува за 4,9 секунди, а чини 115.130 евра.

Новиот Mercedes S Class во европските салони пристигнува во декември 2020 година.

Читајте следно: Mercedes ја претстави новата С класа – најсовремениот автомобил на сите времиња

Тагови
реклама

Какви тенкови им прати Русија на Србите?

Read more

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Цицлест четврток

Read more

Авто новости

Вистински Бетмобил: Bugatti Bolide „лета“ со 500 на саат

Read more

Како да не се од оваа планета – Alfa Romeo ѕверки вредни 20 милиони долари

Read more

Ова е освежениот Jaguar E-Pace

Read more

Познато кога ќе биде претставена новата Škoda Fabia

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Вистински Бетмобил: Bugatti Bolide „лета“ со 500 на саат

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како да не се од оваа планета – Alfa Romeo ѕверки вредни 20 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

Ова е освежениот Jaguar E-Pace

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставена новата Škoda Fabia

Читај повеќе

Гиганти на иднината: BMW и Alibaba стануваат партнери

Читај повеќе
  • filter

Fiat го претстави Tipo Cross

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Стара љубов, нов модел: Како изгледа новото „фиќо“?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ова е новиот Hummer со 1.000 електрични „коњи“

Читај повеќе

Истражување: Возачите на BMW се најагресивни

Читај повеќе