„Зголемениот негативен сентимент"

Колку милиони троши Facebook за обезбедување на Марк Закерберг?

Според новиот извештај на американскиот Securities and Exchange Commission, Facebook во минатата година потрошил повеќе од 23 милиони на обезбедување на извршниот директор Марк Закерберг.

Најпопуларната друштвена мрежа овој потег го правда со „зголемениот негативен сентимент кон компанијата, кој обично е насочен кон господинот Закерберг, кој е синоним за Facebook”.

23 милиони долари се трошоците за личното обезбедување во вилите на Закерберг, како и за семејните патувања. Закерберг вложил и дополнителни 10 милиони долари за „останати безбедносни трошоци”.

Компанијата смета дека овие трошоци се складни и потребни поради моменталниот спектар на закани.

Facebook планира да предложи и вработување на дополнително обезбедување кое ќе ги штити директорите, поради се поголемиот број обвинувања насочени кон водечките луѓе на компанијата. 

реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Вести

И Кинезите слетаа на Марс

Read more

Вакцините на база на мРНК ефикасни против индиската мутација на коронавирусот

Read more

Астероид поголем од Кеопсовата пирамида ќе мине крај Земјата

Read more

САД ја тргаат Xiaomi од владината црна листа

Read more
 

Гик

Instagram конечно воведува една долгоочекувана опција

Читај повеќе

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

И Кинезите слетаа на Марс

Читај повеќе

Вакцините на база на мРНК ефикасни против индиската мутација на коронавирусот

Читај повеќе

Samsung подготвува гејмерски смартфон

Читај повеќе

Астероид поголем од Кеопсовата пирамида ќе мине крај Земјата

Читај повеќе

Sony подготвува повеќе од 25 видеоигри за PlayStation 5

Читај повеќе

Некои вируси имаат различна ДНК која содржи вонземски дел

Читај повеќе

САД ја тргаат Xiaomi од владината црна листа

Читај повеќе