Колку пати може да се користи истиот брич?

Дерматолозите велат дека треба да го фрлите бричот по 5 до 7 употреби. Веројатно многумина од нас тоа не го практикуваат.

Поради фактот што во него се собираат бактерии, особено е опасно ако вашиот брич е во близина на кадата или тушот, а со него ја бричите бикини зоната. Затоа, откако ќе го искористите бричот, треба добро да го измиете, да го исушите со хартија и да го ставите на суво место.

На првиот знак на 'рѓа или губење на острината, фрлете го бричот за да избегнете инфекции, кои можат да бидат многу опасни.

Мажите треба да менуваат жилети на секои две недели.

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Живот

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Read more

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

Следните три дена се критични: Како да го преживеете ретрограден Меркур без последици?

Read more
 

Магазин

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Читај повеќе
  • filter

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лоренс во Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Читај повеќе

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Читај повеќе
  • filter

Норвешка убавица: Фрида Асен

Читај повеќе

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Читај повеќе

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Читај повеќе

Како да спречите главоболка предизвикана од промени на времето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Читај повеќе