Колку протеини треба да внесувате дневно?

М.С.
/ 03.06.2020 / 13:49

Иако зголемениот внес на протеини помага за билдањето на мускулите, тоа не значи дека треба да претерувате со внесот на протеини.

Нашето тело ги користи протеините за да може да функционира на правилен начин. Во новото видео на YouTube каналот The Fit Mother Project - Fitness For Busy Moms, д-р Ентони Балдузи ќе ви објасни како да пресметате колку протеини треба да внесувате дневно во вашиот организам според вашата тежина. 

реклама

Фит

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Read more

Со јога до здраво срце

Read more

Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more
play_arrow

Колку кардио е потребно за да се стопат наслагите околу стомакот?

Read more
play_arrow

Аргентинците измислија бесконтактен фудбал

Read more
play_arrow

Италија: Нуркачи спасија кит заплеткан во рибарска мрежа

Read more
play_arrow

Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

Read more