Компанија плаќа да ги изгледате 13-те најстрашни филмови во историјата

FinanceBuzz ќе му плати на едно лице 1.300 долари за да ги гледа 13-те најстрашни филмови на сите времиња.

Тоа е еден вид експеримент што ќе се спроведе во октомври, а чија цел е да се утврди дали буџетот на филмот има влијание врз тоа колку навистина е „страшен“.

Додека го гледа филмот, ритамот на чукање на срцето на лицето кое ќе ја добие функцијата Horror Movie Heart Rate Analyst ќе се следи со помош на уредот Fitbit.

Избраниот учесник ќе прегледа 13 филмови, Saw, Amityville Horror, A Quiet Place, A Quiet Place Part 2, Candyman, Insidious, The Blair Witch Project, Sinister, Get Out, The Purge, Halloween (2018), Paranormal Activity и Annabelle.

реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more

Филм & ТВ

Расте бројот на нови претплатници на Netflix поради „Squid Game“

Read more

Мадона го довршува сценариото за филмот за нејзиниот живот

Read more

Официјален трејлер за психодрамата „The Lost Daughter“

Read more

Секси милионерки: Кои се десетте најбогати порно ѕвезди?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Расте бројот на нови претплатници на Netflix поради „Squid Game“

Читај повеќе

Мадона го довршува сценариото за филмот за нејзиниот живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за психодрамата „The Lost Daughter“

Читај повеќе
  • filter

Секси милионерки: Кои се десетте најбогати порно ѕвезди?

Читај повеќе

Мел Гибсон ќе се појави во мини серија за Џон Вик, фановите разочарани

Читај повеќе

Северна Кореја со критика за Squid Game: Пекол во кој луѓето без пари се како шаховски фигури за богатите

Читај повеќе

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: Хоророт „Halloween Kills“ директно на врвот

Читај повеќе