Компјутерот не ви поддржува Windows 11? Постои објаснување

Microsoft ја ажурираше својата апликација PC Health Check за да ви соопшти дека вашиот компјутер нема да може да поддржува Windows 11.

Компанијата го направи ова за да помогне во решавањето на конфузијата предизвикана од различните непотврдени информации што се шират онлајн.

Многумина се обидоа преку оваа апликација да проверат дали ќе можат да користат Windows 11, но бидејќи не е ажуриран од воведувањето на новиот оперативен систем, нема воопшто да ви помогне.

Сега можете да го ажурирате или да го преземете ако веќе го немате, и ќе ви покаже зошто не можете да го стартувате Windows 11 на вашиот компјутер, без разлика дали станува збор за компатибилност, недостаток на простор на хард дискот или нешто друго.

URL

Сепак, сè уште не работи правилно затоа што испраќа пораки како „процесорот не може да го поддржува Windows “ и не наведува зошто.

Најдобро би било да ја почекате официјалната објава на Microsoft што ви треба за новиот Windows.

Тагови
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Софтвер

Рекламна измама  - откриени лажни апликации во продавниците на Google и Apple

Read more

Apple ги тргна сите апликации од руската VK

Read more

Навидум безопасни апликации кои го кријат тројанецот „претплатник“

Read more

Apple го реши проблемот со камерата со ново ажурирање

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Заглавени во минатото: Авиокомпании сѐ уште користат флопи дискови

Читај повеќе

Диносаурусите можеби изумреле долго пред фаталниот астероид да удри во Земјата

Читај повеќе

Научниците развиваат пластика која се распаѓа во морска вода

Читај повеќе
  • play_arrow

Летечко такси Wisk  - електрично, беспилотно и со домет од 140 километри

Читај повеќе

Кои се најбрзите Android телефони во моментов?

Читај повеќе

Нобеловата награда за медицина и физиологија ја доби Швеѓанецот Сванте Паабо

Читај повеќе

Климатските промени се добра вест, но ако сте термит

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најимпресивни проекти на НАСА

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Единбург - град преполн историја и инспирација за Хари Потер

Читај повеќе