Концептот Fold ’n Roll го трансформира смартфонот во таблет

TCL има нов концепт на смартфон што може да се склопи и претставува интересен уред.

Наречен Fold 'n Roll, уредот на TCL е комбинација на dragonhinge технологија и панел со дисплеј што може да се прошири. Резултатот е смартфон од 6,87 инчи кој може да се зголеми во фаблет од 8,85 инчи или целосно да се расклопи за да стане таблет од 10 инчи. Покрај ова, TCL не откри други детали.

TCL сè уште ги „истражува техничките спецификации“ на овој тип уреди и тоа не дава многу надеж дека наскоро ќе се појави на пазарот.

Сепак, компанијата планира да претстави некаков вид на смартфон на преклоп кон крајот на оваа година, а неодамна претстави неколку идејни решенија.

TCL може да се најде во добра позиција да понуди подостапни уреди кои имаат флексибилни и склопувачки екрани, како и екрани со механизам за тркалање. Таквите уреди во моментов припаѓаат на во повисоката и поскапа класа.

реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Хардвер

Најчудните гаџети за кои веројатно не сте ни слушнале

Read more

Поглед во новиот таблет Huawei MatePad 11

Read more

Познато кога ќе пристигне редизајнираниот iPad mini

Read more

Познато кога се очекува новиот Samsung Galaxy Watch 4

Read more
 

Гик

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Читај повеќе

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Читај повеќе

Рускиот модул Наука ја дестабилизираше Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе

Google ќе ги забрани апликациите за купување сексуални услуги на интернет

Читај повеќе

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе

Профитот на Facebook поголем за 10 милијарди долари во вториот квартал од лани

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна да работи најмоќната приливна турбина во светот

Читај повеќе

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Читај повеќе

Ајнштајн бил во право за црните дупки

Читај повеќе