Конечно – инкогнито режимот што ни требаше

Инкогнито режимот е прилично корисна карактеристика ако вашиот прв избор е Google Chrome.

Меѓутоа, ако не сте доволно внимателни, можете лесно да го предадете телефонот на некого и да му дозволите да го види баш она што не би сакале да биде видено.

За да спречи тоа да се случи, Google одлучи да ја надгради оваа карактеристика за iOS системите.

Новата верзија на апликацијата значи и дополнителна заштита кога станува збор за Incognito Mode.

Корисниците ќе можат да ги вклучуваат Touch ID или Face ID за да ги заштитат „приватните“ јазичиња, а кога ќе ја вклучат оваа опција, сите прозорци во режимот Инкогнито ќе бидат замаглени сѐ додека телефонот не потврди дека навистина сте вие, пренесува порталот 9to5 Google.

За да ја вклучите оваа опција, изберете Settings ->Privacy -> Lock Incognito tabs when you close Chrome.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Софтвер

Како да блокирате несакани повици?

Read more

Apple ја поднови Siri

Read more

Внимавајте: Новиот Android вирус се преправа дека е ажурирање на системот

Read more

Апликација која споделува најмногу лични податоци – Дали ја користите?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Читај повеќе

Што подготвуваат од Apple за овој април?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

AlphaDog  - кинескиот одговор на роботското куче на Boston Dynamics

Читај повеќе
  • filter

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Читај повеќе

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Читај повеќе

Падна одлука: Контаминираната вода од Фукушима сепак ќе заврши во океанот

Читај повеќе

Нура ал Матруши влезе во историјата како првата арапска астронаутка

Читај повеќе

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Читај повеќе