Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Конор Мекгрегор уште еднаш инсистира на тоа дека е најголем ММА борач на сите времиња, откако изнесе статистика за неговата кариера.

И претходно тој тврдеше дека е број 1 ММА борач на сите времиња, заедно со Андерсон Силва. При тоа, Ирецот изостави бројни имиња од овој спорт, вклучувајќи го и Хабиб Нурмагомедов.

Искористувајќи го твитот на Џон Кавано, Мекгрегор им возврати на критичарите и отвори уште една полемика за тоа кој е најдобар.

„Не заборавајте кој има највисок коефициент на нокаути, како и најбрзи нокаути во УФЦ и надвор од него. Најмногу освоени титули, најмногу нокаути во повеќето дивизии. Исто така, јас сум најдобриот на сите времиња. Надминете го тоа и прифатете. Уживајте со најголемиот на сите времиња“, напиша Мекгрегор на Twitter.

URL
реклама

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more

Останати спортови

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Олимписките игри во Токио ќе се одржат без разлика дали има COVID-19 или не

Read more

Милјана Ристиќ победи на женската трка во Скопје

Read more

Спорт

Пандев несопирлив на 37 години: Со гол ја почна сезоната во Серија А

Читај повеќе

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе