Контроверзниот еротски филм „365 Days“ сепак ќе добие уште две продолженија

Иако по премиерата доби многу лоши критики и оценки, филмот „365 Days“ на Netflix ќе добие уште две продолженија, пишува Variety.

Полскиот филм доби оцена 3,3/10 на IMDb, додека на страницата Rotten Tomatoes беше оценет како „многу лош/скапан (rotten)“, но исто така и како „лоша копија на трилогијата Fifty Shades of Grey“.

Познатото списание Variety го прогласи за еден од најлошите филмови во 2020 година, но и покрај сето тоа - филмот се здоби со неверојатно голема популарност ширум светот.

Филмот е базиран според првиот роман на истоимената трилогија на Бланка Липињска и во кината во Полска излезе на 7 февруари 2020. Netflix го откупи и го направи достапен на платформата лани кон средината на јуни, од кога почна да привлекува огромно внимание. Netflix одби да го тргне филмот од својот репертоар.

Во првиот дел, Масимо Торичели (Микеле Мороне) е шеф на сицилијанската мафија, чие раководство го презема откако ќе биде убиен татко му. Лаура (Ана Марија Сиеклучка) е директорка за продажба во луксузен хотел во Варшава, на која ѝ недостига малку страст во животот да за биде совршен. Таа се обидува да си ја спаси врска со патување во Италија, каде не ни претпоставува дека ќе биде киднапирана од најопасниот човек на островот. Масимо опсесивно ќе се заљуби во Лаура, ќе ја задржи во заробеништво, но таа ќе има „доволно време“ – поточно 365 дена - да се заљуби во него. За тоа време тој ја опсипува со луксуз, пари, скапа облека, забави и сè што може да се купи со пари. Уште една приказна со доминантен богат маж и млада убавица која не може да му одолее.

Remote video URL

Што носат продолженијата?

Во новите два дела, ќе го следиме развојот на врската на Масимо и Лаура, што дополнително ќе биде комплицирано од неговото семејство. Покрај тоа, во животот на Лаура ќе се појави уште еден маж чија цел е да го освои нејзиното срце.

Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Read more

Како изгледаат сега актерките од серијата „Sex and the City“?

Read more

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаат сега актерките од серијата „Sex and the City“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Читај повеќе

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Читај повеќе