Корисни трикови како да се ослободите од мачнина

Корисниве трикови станаа вистински хит на интернет.

Изабела Авила на TikTok објави видео во кое откри корисни трикови кои ќе ви помогнат како на најлесен начин да се ослободите од мачнина и нагон за повраќање. Нејзините трикови се одобрени од страна на лекар.

Во видеото е објаснето дека може да се ослободите од нагонот за повраќање доколку истурите малку медицински алкохол на крпа и го вдишувате мирисот. Исто така, објаснето е како да ги прочистите синусите – ставете го јазикот на непцето, а потоа со палецот притиснете го челото и држете го прстот 20 секунди.

Нејзиното видео има повеќе од 50 милиони прегледи, а видеото го одобри и познатиот доктор Каран Раџ кој ги проверил овие трикови и открил дека навистина помагаат.

@onlyjayus

Body Hacks 🧍 #fyp #bodyhacks #lifehacks #hacks #science #humanbody #health #themoreyouknow #medical #lifeadvice #facts #fact #funfacts #onlyjayus

♬ Stuck in the Middle - Tai Verdes
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Здравје

Зголемувањето на дозата на антибиотици може да „зајакне“ некои бактерии

Read more

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете јајца?

Read more

Која храна ги ублажува менструалните болки?

Read more

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе

Кои се протоколите и условите за патување и престој во Грција?

Читај повеќе

Зголемувањето на дозата на антибиотици може да „зајакне“ некои бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Читај повеќе