Кортни Кокс ги зачисти ѕвездите на Патеката на славните

На социјалните мрежи неодамна се појави видео од актерката Кортни Фокс како ги чисти ѕвездите на Патеката на славните во Холивуд.

Во видеото објавено на социјалните мрежи во средата, славната актерка истрчува на улица откако видела луѓе како шетаат над нејзината ѕвезда и се обидува да ја исчисти.

Актерката на овој начин се потсети на улогата во култната хумористична серија „Friends“, каде како Моника Гелер ужива да го чисти својот дом и домовите на своите пријатели.

Покрај својата ѕвезда, актерката неколку пати ги забриша и ѕвездите на нејзините најдобри пријателки Лора Дерн и Џенифер Анистон, како и Рис Витерспун, која во некои епизоди на „Friends“ се појавуваше како помлада сестра на Џенифер Анистон.

URL

Иако оваа снимка изгледаше како уште една забавна објава на социјалните мрежи, актерката Кокс всушност направи интересен маркетиншки потег промовирајќи го својот нов бренд за чистење Homecourt.

За потсетување, оваа 58-годишна актерка пред еден месец ја доби својата ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд. На церемонијата се појавија нејзините колешки Џенифер Анистон и Лиза Кудроу.

Нејзиниот последен филм „Scream VI“ моментално се прикажува во кината низ светот, како и кај нас. Таа ја репризира улогата на новинарката Гејл Ведерс, а воедно е и извршен продуцент.

Тагови
реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе