Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Познато е дека честопати го користиме изразот „козји патеки“ кога опишуваме некое тешко пристапно место, но за качувањето по брана не одговара ниту тој израз.

Снимката е направена на брана во Италија која е речиси вертикална, а козите сепак се качуваат по неа.

Браната е изградена од камен кој содржи минерали кои, пак, ги привлекуваат козите и токму поради тоа го прават овој „ненормален“ потфат кој ѝ пркоси на гравитацијата.

реклама

Чек дис аут

Како да го ублажите падот од височина до степен на преживување?

Read more

Кафуле во Рим во кое разговорите за коронавирусот се строго забранети

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Битка за Мадрид: Фемен против фашисти

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најлошите трансфери со потпис на Пеп Гуардиола

Read more
play_arrow

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „The Ripper“

Read more
play_arrow

Хит на интернет: Германски овчар прави склекови со полицајците

Read more
play_arrow

Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Read more
play_arrow

Погледнете како F-22 Raptor ѝ пркоси на гравитацијата

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Чоколадни крофни

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионот на духови во Валенсија?

Read more
play_arrow

Модна приказна: Костимите во четвртата сезона на „The Crown“

Read more
play_arrow

Германска реклама за борба против COVID-19 стана хит на интернет

Read more
play_arrow

„The Surgeon's Cut“ - нова документарна серија на Netflix

Read more