Кралски биограф: Кралицата Елизабета ќе се повлече следната година

Кралицата Елизабета ќе се „пензионира“ и ќе му го предаде управувањата со монархијата на нејзиниот син принцот Чарлс кога таа ќе наполни 95 години, според високиот дописник на кралството.

Во интервју за The Royal Beat, кралскиот дописник и биограф Роберт Џобсон, исто така, рече дека Дајана, принцезата од Велс, била сметана за „помоќна од кралицата“.

Кралскиот биограф додаде: „Цврсто верувам дека кога кралицата ќе наполни 95 години, таа ќе се повлече“.

Џонсон ги дискутира и најновите извештаи за враќањето на принцот Ендрју на кралските должности.

„Може ли да се врати на тоа? Не, нема начин да се врати “, рече тој. „Тој мора да биде ослободен од вина од ФБИ. Ако се врати, тој ќе ја отвори кутијата со змии и гуштери. Што и да правеше на забавите, беше валкана приказна. Односот на Ендрју со Епстајн го прави комплетно компромитиран“.

реклама

Масовно иселување: Зошто си заминуваат луѓето од Македонија и дали би се вратиле?

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Најдени телата на господар и слуга кои настрадале во ерупцијата во Помпеја

Read more

Свет

Израел годинава извршил 35 напади врз Сирија

Read more

Воздухот во Европа е значително подобрен, но сепак предизвикува многу смртни случаи

Read more

Масовно тестирање во Италија откри 3.180 асимптоматски случаи

Read more

Километарски колони во Тексас: Се дели храна на луѓето кои останаа без работа

Read more

Вести

Израел годинава извршил 35 напади врз Сирија

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 387 новозаразени и 35 починати

Читај повеќе

Ѓоргиев: Бугарските барања се апсолутно неприфатливи за нас, дијалогот да продолжи

Читај повеќе

Воздухот во Европа е значително подобрен, но сепак предизвикува многу смртни случаи

Читај повеќе

Ангелов: Ситуацијата е под контола, обезбедувањето на болниците ќе биде превентивно

Читај повеќе

Вакцината против COVID-19 во државава ќе стигне во првите месеци од 2021 година

Читај повеќе

Масовно тестирање во Италија откри 3.180 асимптоматски случаи

Читај повеќе

Во болниците од COVID-19 се лекуваат 1.291 пациент, слободни кревети има

Читај повеќе

Инспекциски надзор во ГОБ „8 Септември“ по барање на Филипче: Од 107 пациенти, 38 се на возраст над 68 години

Читај повеќе