Креаторот на „Squid Game“ за новата сезона: Човештвото ќе биде ставено на тест

Хит серијата „Squid Game“ на Netflix ќе добие втора сезона, но обожавателите ќе почекаат за новите епизоди.

Креаторот на серијата, Хванг Донг Хјук, за Vanity Fair изјави дека новата сезона најверојатно ќе биде подготвена за прикажување кон крајот на 2023 или во 2024 година.

„Човештвото ќе биде ставено на тестирање низ игри уште еднаш. Сакам да го поставам прашањето дали е можна вистинска солидарност меѓу луѓето“, вели Хванг, најавувајќи ја новата сезона.

„Луѓето ми зборуваат дека тоа е премногу нереално“, смета тој.

Првата сезона беше голем хит на Netflix. Во јануари беше официјално потврдено дека ќе има и втора сезона.

„Апсолутно ќе има втора сезона, „Squid Game“ тукушто почна“, изјави тогаш Тед Сарандос, извршен директор на Netflix.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Read more

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Читај повеќе
  • filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Читај повеќе

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Читај повеќе