Крис Хемсворт ќе мине низ најголемата физичка трансформација за Хулк Хоган

Познатиот актер Крис Хемсворт се подготвува за најголемата трансформација низ која ќе мине за улогата на еден од најпознатите кечери на сите времиња, Хулк Хоган.

Во улогата на легендарниот кечер 36-годишниот Хемсворт ќе се претстави во најдоброто физичко издание, односно ќе ја направи најголемата физичка трансформација досега.

Во интервју за Total Film, австралискиот актер изјави дека ова ќе биде навистина добар проект.

„Како што може да замислите, ќе биде потребна неверојатна физичка подготовка за филмот. Ќе мора да ја зголемам телесната маса многу повеќе отколку што се подготвував за улогата на Тор“, изјави Хемсворт.

Покрај физичката промена, актерот ќе мора да работи и на тоа да изгради став на борач, како и да го совлада неговиот акцент на говор.

Хемсворт вели дека е возбуден поради целиот проект, дека се радува на трансформацијата низ која ќе мине и додаде дека има уште доста време до снимање на филмот, со оглед на тоа што тој уште го нема видено сценариото.

Сепак, според мислењето на некои критичари, Хемсворт не е доволно силен да ја глуми улогата на Хоган, но актерот е подготвен да го прифати предизвикот.

реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Цистерната „темпирана бомба“ во ОХИС ќе се изнесе од државата

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more

Сцена

  • play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Читај повеќе

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Star Trek: Discovery“ продолжува наесен

Читај повеќе

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Читај повеќе