Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо стана првата личност којашто има нас 301 милиони обожаватели на Instagram.

Португалската ѕвезда со години руши рекорди на фудбалскиот терен, а истото го прави и на социјалните мрежи.

Неговиот најголем ривал Лео Меси има 219 милиони обожаватели, додека Нејмар го следат 152 милиони луѓе.

Зад Роналдо освен споменатите фудбалери се и најголемите фудбалски клубови. Така, Реал Мадрид има над 99.5 милиони обожаватели на Instagram, додека Манчестер Јунајтед 40.9 милиони.

Роналдо беше и првата личност со 200 милиони обожаватели на Instagram, а новиот рекорд е доказ дека неговата популарност не престанува да расте.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Фудбал

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more
 

Спорт

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Читај повеќе

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Читај повеќе

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Читај повеќе

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Читај повеќе

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе