Кривични за шест скопјани за прикажување фалсификувани ПЦР тестови

Од МВР известуваат дека регионалниот центар за гранични работи Исток при БЈБ поднесе кривични пријави против  А.У.(47), С.М.(40), Б.С.(25), А.Л.(46), А.Н.(45) и Д.Л.(21), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „непостапување според здравствените прописи за време на пандемија“ и „фалсификување на исправа“.

Во периодот од 31.01.2021 до 12.02.2021 пријавените на Граничен премин „Деве Баир“ приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Хроника

Агент за недвижнини оштетил потенцијални купувачи за 32 илјади евра

Read more

Пронајдени две починати лица во Раштак и во Чаир

Read more

Притворот на Камчев продолжен за уште 30 дена

Read more

Разбиена група нарко-дилери, запленета дрога во вредност од над 800 илјади евра

Read more
 

Вести

Обвинителството бара притвор за Мијалков: Тој е моќен човек

Читај повеќе

Поголем број на хоспитализации во текот на вчерашниот ден, ситуацијата е сериозна

Читај повеќе

Мијалков осуден на осум години затвор за „Трезор“

Читај повеќе

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Читај повеќе

Агент за недвижнини оштетил потенцијални купувачи за 32 илјади евра

Читај повеќе

Се појави нов опасен тренд

Читај повеќе

Никогаш немало толку многу кокаин во Европа како сега

Читај повеќе

Првпат во историјата жена е главен уредник на Reuters

Читај повеќе

КОВИД состојба: 19.978 активни случаи и над 26 илјади вакцинирани граѓани

Читај повеќе