Куче истрчало 6,5 километри за да го спаси сопственикот по сообраќајќа

Макфакс/Кајгана
/ 10.06.2024 / 13:11

По сообраќајна несреќа во Орегон, куче истрчало речиси 4 милји до кампот за да го извести семејството на неговиот сопственик дека му е потребна помош, а властите велат дека Брендон Герет бил спасен поради храброста на животното.

Герет излетал од патот во бездна, а во пикапот биле неговите 4 кучиња, пренесува The Guardian.

Тој ја преживеал несреќата, а едно од неговите кучиња истрчало речиси 6,5 километри низ дивината за да стигне до семејството на неговиот сопственик.

Семејството бргу почнало да го бара Герет и на крајот го забележало неговото возило по што повикале спасувачи.

Пикапот на Гарет

Со преостанатите три кучиња, кои исто така ја преживеале несреќата, Герет бил пронајден во близина на местото на несреќата по што со хеликоптер бил префрлен на преглед во блиската болница.

Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Живот

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Сè што треба да знаете за чистењето на клима-уредот

Read more

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Read more

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе

Сè што треба да знаете за чистењето на клима-уредот

Читај повеќе

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Читај повеќе

Симптоми на дијабетес кои лесно поминуваат незабележани

Читај повеќе

Изложеност на екстремна жештина во бременоста може да му наштети на здравјето на детето

Читај повеќе
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Читај повеќе

Која физичка активност е најдобра за ослободување од болките во грбот?

Читај повеќе

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Читај повеќе