Куќа изгоре во пожар во тетовска Шипковица

Семејна куќа во тетовското село Шипковица изгоре ноќеска во пожар кој започнал по полноќ. 

При пожарот и при интервенција на пожарникарите нема повредени лица.

– Пожарот е пријавен во 00:42 минути во Територијалната противпожарна единица Тетово. Веднаш беа упатени три противпожарни возила и се работеше на целосна локализација и ликвидација на пожарот до раните утрински часови. Повредени нема ни од мештаните од селото кои ни помагаа, ни од пожарникарите. Направена е голема материјална штета, информираше Ука Алити од ТППЕ Тетово.

Според информациите на Алити, во текот на интервенцијата спречено е пожарот да се прошири на други објекти. 

Тагови
реклама

Хроника

Пронајдена граната во Вардар кај Велес

Read more

На ГП Табановце приведен скопјанец баран со потерница

Read more

Санкционирани 295 возачи поради брзо возење

Read more

Санкционирани 212 возачи во Скопје, 42 во Битола

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Ѓоргиев: Идентитетите во средниот век и сегашните национални идентитети апсолутно не треба да се поврзат

Читај повеќе

Во Обединетото Кралство одобрена првата бивалентна вакцина против коронавирус

Читај повеќе

На Богородица се чека 30 минути, на Табановце до 1 час

Читај повеќе

Германија воведува данок на гас за потрошувачите

Читај повеќе

Пронајдена граната во Вардар кај Велес

Читај повеќе

H&M го сака Скопје: Нов мурал кој истовремено го прочистува воздухот ќе биде откриен во центарот на градот

Читај повеќе

Нема македонски универзитет во првите илјада на Шангајската листа за 2022

Читај повеќе

Нови 889 случаи со COVID-19, 7 починати и 1.228 оздравени

Читај повеќе

Поскапуваат бензините и дизелот

Читај повеќе