Куман едвај го напушти Камп Ноу: Навивачите го опколија и му ја удираа колата

Реал Мадрид среде Барселона победи со 2:1 во првото сезонско Ел Класико одиграно во десеттото коло од шпанската Ла Лига.

Давид Алаба и Лукас Васкез погодија за мадридскиот клуб, а поразот од Барса го ублажи Серхио Агуеро.

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, и понатаму трпи силни критики, а навивачите бараат тој што поскоро да си замине од клупата. Тоа се виде и по натпреварот. Навивачите еден час го чекаа пред стадионот.

Кога конечно излезе неговиот автомобил, навивачите го опколија и се обидоа да се пресметаат со него.

Му викаа да поднесе оставка и да си замине од Барселона, удирајќи го автомобилот во кој беше и неговата сопруга.

URL

Се огласи и Барселона, која го осуди ова однесување на навивачите.

Претседателот на клубот Жоан Лапорта пред Ел Класико изјави дека Барселона ќе го задржи Куман без разлика на резултатот во дербито.

реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Фудбал

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Read more

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Read more

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Read more

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе