„Многу грешевме“

Куман: Не е својствено за Барсa да прими три гола во едно полувреме

Барселона синоќа одигра 3:3 на гостувањето кај Леванте и покрај водство со 2:0 што каталонскиот тим го имашe по првото полувреме. Тренерот Роналд Куман ги критикуваше своите избраници за лошата игра во одбрана.

– Тешко е да се објасни што се случи. Во првото полувреме, тимот одигра добро, но го намали интензитетот на играта во второто. Многу грешевме. Реагиравме правилно на 2:2, но потоа лошо се браневме. Не е нормално да се примат три гола во 45 минути, секако не за тим како Барса. Сезоната е тешка, има многу натпревари, но тимот е во состојба да ги издржи. Но, кога ќе го започнете второто полувреме не толку интензивно како што игравте во првото, ги инспирирате вашите противници. Нашата цел беше да ги добиеме сите три преостанати натпревари, но сега сè е многу тешко. Како тренер, морам да бидам одговорен. Ние сме многу разочарани од резултатот, рече Куман.

Барселона по 36 натпревари има 76 бода и е на 2. место во Ла Лига, лидер е Атлетико Мадрид со 77, Реал е трет со 75, но мадридските екипи имаат натпревар помалку. 

реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

Фудбал

Двајца англиски репрезентативци во изолација - ја пропуштаат Чешка, а можеби и осминафиналето

Read more

Рамос доби понуди од ПСЖ, Јунајтед и Сити

Read more

Хицлшпергер до ЕУРО: Помислете на оние кои се дискриминирани поради сексуалноста

Read more

УЕФА ги одби Германците: Алијанц Арена нема да блесне во боите на виножитото

Read more
 

Спорт

Двајца англиски репрезентативци во изолација - ја пропуштаат Чешка, а можеби и осминафиналето

Читај повеќе

Како Новак Ѓоковиќ се подготвува за Вимблдон?

Читај повеќе

Рамос доби понуди од ПСЖ, Јунајтед и Сити

Читај повеќе

Хицлшпергер до ЕУРО: Помислете на оние кои се дискриминирани поради сексуалноста

Читај повеќе

УЕФА ги одби Германците: Алијанц Арена нема да блесне во боите на виножитото

Читај повеќе

Пандев: Планот ми е да одморам, немам некоја желба да бидам тренер

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Читај повеќе
  • play_arrow

Момент за историја: Шпалир од соиграчите, овации од трибините за Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси го повтори рекордот на Маскерано за Аргентина

Читај повеќе