Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Предводникот на Челси јавно го обелодени својот избор помеѓу двата најдобри фудбалери на денешницата.

Френк Лампард учествуваше на Q&A session for Hyundai каде одговараше на прашања. Доби едно незгодно кога требаше да направи избор помеѓу Лео Меси и Кристијано Роналдо.

„Ќе одам со Меси поради неговиот чист и природен талент. Но, она што Роналдо го има направено е навистина неверојатно“, рече Лампард.

Додека настапуваше за Челси тој неколку пати играше против Барселона на Меси, но за двајца негови соиграчи вели дека биле најтешките противници кои некогаш ги имал.

„Тие двајца се Чави и Иниеста. Беа одлични фудбалери, тие не беа високи и беа прилично ниски. Тоа покажува дека висината е небитна, бидејќи често луѓето мислат дека за да бидеш фудбалер треба да си огромен. Тоа воопшто не е точно“, смета стратегот на Челси.

реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Фудбал

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Интер се поправи и убедливо славеше против Сасуоло

Read more

Нов триумф за Вардар, Академија Пандев поразена во Скопје

Read more

Навивачите на Интер им се заканија на играчите

Read more

Спорт

  • play_arrow

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се поправи и убедливо славеше против Сасуоло

Читај повеќе

Кошаркарите не играат против Италија, има позитивни

Читај повеќе

Нов триумф за Вардар, Академија Пандев поразена во Скопје

Читај повеќе

Навивачите на Интер им се заканија на играчите

Читај повеќе

Кошаркарите без Димитријевиќ, но со Вајли денеска против Италија

Читај повеќе

Хамилтон најбрз и на вториот тренинг пред Големата награда на Бахреин

Читај повеќе

Македонските фудбалерки триумфираа на гостувањето во Казахстан

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се бизарните правила за камбек мечот на Мајк Тајсон

Читај повеќе