Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Американската пејачка Лана дел Реј го објави спотот за „Chemtrails Over The Country Club“, песна од истоимениот седми студиски албум.

Албумот требаше да излезе во септември, 2020 но тоа беше одложено поради пандемијата на COVID-19. Лана му остана доследна на нејзиниот меланхоличен звук и на лесните мелодии, а спотот изобилува со хорор мотиви.

реклама

Музика

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Read more

Ибра за дуетот со Михајловиќ на Санремо: Се надевам и тој не знае да пее

Read more

„Мој роден крај“ во изведба на јапонскиот Јонче Христовски

Read more

Дафт Панк најавија разделба по 28 години

Read more

Нови видеа

play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more