Лазаров објави поширок список на ракометари за јунските пријателски

Македонската машка сениорска ракометна репрезентација идниов месец ќе одигра два пријателски натпревари со Србија на кои ќе настапат ракометари кои се на поширокиот список.

Фото: РФМ

Всушност, ова ќе биде еден вид на Б репрезентација, како што ја условува и РФМ, иако селектор и на ова арепрезентација е Кирил Лазаров.

Тој денеска објави листа со дури 35 ракометари кои ќе се обидат да го импресионираат на пријателските натпревари закажани за 19 и 20 јуни во соседна Србија. Сите ракометари се од домашното првенство.

Марко Кизиќ - Вардар 1961
Даниел Ѓорѓески - Металург
Андреј Петковски - Голден Арт КЛ7
Васил Гогов - Работнички
Михаил Аларов - Пролет 62
Кристијан Симоновски - Голден Арт КЛ7
Марко Стојковиќ - Голден Арт КЛ7
Милан Лазаревски - Металург
Стефан Атанасовски - Вардар 1961
Цветан Кузмановски - Еурофарм Пелистер
Петар Атанасијевиќ - Еурофарм Пелистер 2
Дарко Кондев - Тиквеш
Иван Димитровски - Еурофарм Пелистер 2
Ненад Костески - Еурофарм Пелистер
Никола Стоилевски - Еурофарм Пелистер 2
Бојан Спасовски - Бутел
Михајло Младеновиќ - Охрид
Дејан Кукуловски - Еурофарм Пелистер 2
Емилијан Ѓорѓовски - Голден Арт КЛ7
Марио Танкоски - Еурофарм Пелистер
Мартин Манасков - Охрид
Мартин Серафимов - Металург
Томислав Јагуриновски - Вардар 1961
Давид Савревски - Работнички
Мартин Димовски - Голден Арт КЛ7
Игор Георгиев - Голден Арт КЛ7
Павле Атанасијевиќ - Еурофарм Пелистер 2
Марко Мишевски - Вардар 1961
Марко Митев - Бутел
Иван Џонов - Пролет 62
Мартин Ивановски - Охрид
Тоше Ончев - Работнички
Томче Стојановски - Бутел
Христијан Крстаноски - Струга
Никола Цветаноски - Струга

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Ракомет

Пинк ќе ја плати казната на норвешките ракометарки кои одбија да играат во бикини

Read more

ОИ: Ракометарите на Шведска го совладаа домаќинот, Шпанија подобра од Норвешка

Read more

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Read more

Вардар 1961 со гостување кај норвешки Елверум ја отвора сезоната во ЛШ

Read more
 

Спорт

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Читај повеќе

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе