Леброн Џејмс позитивен на корона, што значи тоа за Лејкерс?

Лејкерс до победа над Сакраменто Кингс со 117 : 92 дојдоа без Леброн Џејмс, кој влезе во здравствено-безбедносен протокол на НБА лигата. Со други зборови, е позитивен на коронавирус.

Според правилата оваа сезона во НБА лигата, вакцинираните играчи влегуваат во ковид-протокол во случај на позитивен тест, а невакцинираните и ако биле во контакт со заразено лице. Лејкерс официјално не објавија зошто Џејмс е под протокол, но ако е вакциниран, како што рече, тогаш причината е јасна.

URL

Џејмс ќе биде надвор од игра најмалку 10 дена меѓу позитивниот тест и најмалку два негативни теста направени во рок од 24 часа.

Лејкерс му организираа безбеден превоз назад во Лос Анџелес, а Ентони Дејвис соопшти дека Леброн е асимптоматичен.

URL

За нивна среќа, распоредот на Лејкерс е малку полабав, Џејмс ќе ги пропушти само натпреварите против ЛА Клиперс, Бостон и Мемфис, а има шанси да се врати за средбата со Оклахома Сити.

Во негово отсуство до победа вчера водеа Ентони Дејвис со 25, Расел Вестбрук со 23 и Малик Монс со 22 погодоци.

реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Кошарка

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Read more

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Read more

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Read more

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас, Леброн ги водеше Лејкерс до важна победа

Read more
 

Спорт

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Читај повеќе

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Читај повеќе

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

Читај повеќе

Шпански медиум тврди: Милан и Торино го сакаат Барди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Ибра: Голот на сезоната во Италија го постигна дефанзивец резерва

Читај повеќе

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Читај повеќе

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Читај повеќе