Леброн: Не заслужив да бидам суспендиран

Ѕвездата на Лејкерс, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит Пистонс, Ајзеа Стјуарт.

– Ми се јави Роб Пелинка. Го пропуштив повикот, а кога го проверив телефонот и го видов известувањето, веднаш помислив „дисквалификуван сум“. Но, што можам да направам. Бев многу вознемирен што нема да можам да играм во „Медисон Сквер Гарден“. Ова е моето омилено место во светот за играње кошарка, па со нетрпение го очекував овој момент.

Непријатна приказна се случи во Детроит, ме вознемири тоа што се случи. Мислам дека тоа не беше заслужена дисквалификација. Според мене, исклучувањето беше оправдана одлука. Ако останев на теренот, ќе имаше премногу емоции, навивачи, можеше нешто да се случи потоа. Но, дисквалификацијата, ми се чини, беше непотребна. А сепак лигата донесе одлука, рече Џејмс.

За потсетување, Џејмс беше исклучен на средбата со Детроит (121:116) пред три дена поради удирање со лакт во лицето на Стјуарт во борбата за одбиена топка по едно слободно фрлање, по што противничкиот кошаркар доби исеченица на аркадата. 

реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Кошарка

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Read more

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Read more

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Read more

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас, Леброн ги водеше Лејкерс до важна победа

Read more
 

Спорт

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Читај повеќе

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Читај повеќе

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

Читај повеќе

Шпански медиум тврди: Милан и Торино го сакаат Барди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Ибра: Голот на сезоната во Италија го постигна дефанзивец резерва

Читај повеќе

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Читај повеќе

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Читај повеќе