Легендарниот Autocar ги избра најдобрите автомобили за 2022 година

Уредниците на британскиот магазин Autocar ги објавија најдобрите автомобили за оваа година.

Британскиот Autocar е најстарото автомобилско списание во светот, кое постојано излегува од 1895 година.

Од 2020 година, во склоп на изборот за наградите Autocar Awards, се доделуваат британските награди за најдобри автомобили, а наградите во секоја категорија ќе се доделуваат на најдобрите автомобили меѓу моделите што моментално се достапни на пазарот.

Погледнете кои модели уредниците на магазинот Autocar ги избраа за најдобри во 2022 година.

Најдобар автомобил: BMW M5 CS

Најзабавен автомобил: Toyota GR86

 

Најдобар голем автомобил: Hyundai Santa Fe

Најдобар хибрид: караван Mercedes C 300e

Најдобар мал автомобил: Fiat 500e

Најдобар електричен автомобил: Kia EV6

Најдобар возачки автомобил: Porsche 911 GT3

Најдобар универзалец: Cupra Formentor

Најдобар буџетски возачки автомобил: Hyundai i20 N

Најдобар SUV: Land Rover Defender

Најдобар автомобил од соништата: Chevrolet Corvette Stingray

Најдобар семеен автомобил: Škoda Enyaq iV

Најдобар службен автомобил: Tesla Model 3 Long Range

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Авто новости

За 17 минути и 28 секунди се распродаде My Ami Buggy на Citroën

Read more

Дебитираше новиот Peugeot 408

Read more

Маск: Новите Tesla фабрики губат милијарди долари

Read more

Ford Focus ќе се пензионира во 2025 година

Read more
 

Автомобили

  • filter

ID. Aero е луксузниот електричен седан на Volkswagen

Читај повеќе
  • filter

За 17 минути и 28 секунди се распродаде My Ami Buggy на Citroën

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дебитираше новиот Peugeot 408

Читај повеќе

Маск: Новите Tesla фабрики губат милијарди долари

Читај повеќе
  • filter

Ford Focus ќе се пензионира во 2025 година

Читај повеќе

Нов профитабилен бизнис: Фабрички реновирани половни автомобили

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најчудни дизајни на автомобили во историјата

Читај повеќе

Германија против забраната за автомобили со мотори со внатрешно согорување од 2035 година

Читај повеќе

Како да се намали потрошувачката на гориво додека цените вртоглаво растат?

Читај повеќе