Лејвер: Само храбро Новак, предизвикот продолжува

Легендарните тенисери му даваат поддршка на Новак Ѓоковиќ по поразот во финалето на УС Опен.

Ѓоковиќ не успеа да го освои календарскиот грен слем, ниту да стане рекордер по бројот на Грен слем титули.

Единствениот тенисер кој успеа да освои календарски грен слем е Род Лејвер. Тој ги коментираше поразот на Ѓоковиќ и играта на Медведев.

„Данил Медведев, го сопре едниот од најдобрите тенисери на сите времиња. Да се освои првиот грен слем е неверојатно чувство, а уште повеќе кога тоа е против шампион како што е Новак Ѓоковиќ. Само храбро Новак, предизвикот продолжува. Ти посакувам сè најдобро“, напиша Лејвер на Twitter.

URL

Поразот на Новак тешко го поднесе и полската тенисерка Ига Швјонтек.

URL

„Не... не плачам, не плачам. “, напиша минатогодишната шампионка на Ролан Гарос.

Во публиката меѓу присутните беа и Бредли Купер и Бред Пит кои навиваа за Ѓоковиќ и го бодреа во најтешките моменти.

Новак доби огромна поддршка од публиката како никогаш досега.

URL
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more

Тенис

Австралија: За Новак важат истите правила како за сите

Read more

Ѓоковиќ: Нема да откријам дали сум вакциниран или не

Read more

АТП листа: Федерер испадна од топ 10

Read more

Дебитантско финале на Индијан Велс

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Лацио поради фашизам го суспендира тренерот на маскотата

Читај повеќе

Хокеар лажирал вакцинација: Доби тешка суспензија и загуби 1,68 милиони долари

Читај повеќе

Австралија: За Новак важат истите правила како за сите

Читај повеќе

Незапирливиот Салах: 9 натпревари во низа дава гол и руши рекорди

Читај повеќе

Повеќе од 12 европски репрезентации сакаат да ја напуштат ФИФА

Читај повеќе
  • play_arrow

Симeоне објасни зошто „ја здувна“ наместо да се поздрави со Клоп

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна НБА сезоната: Адетокунбо и Кари го одбележаа стартот

Читај повеќе

Што јадат фудбалерите пред и по натпревар?

Читај повеќе

Над две третини од фудбалерите во Премиер лига се вакцинирани

Читај повеќе