Лековита и вкусна: Кој (не) треба да јаде коприва?

Копривата е исклучително лековито растение кое има бројни придобивки за нашето здравје, поради што уште од древни времиња се користи во традиционалната медицина.

Старите Египќани ја користеле копривата за лекување на артритис и болки во долниот дел на грбот, додека Римјаните ја користеле за загревање.

Богат е со витамини, минерали, полифеноли и други корисни материи кои позитивно влијаат на целокупното здравје.

Лековити својства на копривата

Копривата е богата со хранливи материи како што се витамините А, Ц, К, како и витамини од Б комплексот. Содржи и минерали како железо, калциум, магнезиум и калиум.

Токму поради изобилството на витамини и минерали, копривата е билка број еден за зајакнување на имунитетот, подобрување на крвната слика, здравјето на коските и зголемување на енергијата.

Копривата е позната и по своето антивоспалително дејство, што ја прави корисна за артритис и други воспалителни состојби, а се покажала како исклучително ефикасна во борбата против алергиите.

Исто така, помага во детоксикација на телото, го поддржува здравјето на црниот дроб и ја подобрува функцијата на бубрезите.

Дали копривата ја разредува крвта?

Постои верување дека копривата влијае на густината на крвта поради високата содржина на витамин К, кој игра клучна улога во процесот на коагулација.

Некои студии покажаа дека копривата може да влијае на згрутчувањето на крвта, во зависност од дозата и начинот на употреба.

Консултација со лекар е неопходна доколку планирате да консумирате коприва, особено ако веќе користите антикоагуланси или имате проблеми со густината на крвта.

Копривата во исхраната

Копривата може да се користи и како состојка во храната, а ќе обезбеди исклучителна хранлива вредност на јадењата.

Младите листови од коприва се јадат и можат да се користат во супи, салати, омлети, пити, леб и други јадења.

Тие се богати со витамини и минерали, што ги прави одличен додаток на здравата исхрана.

Подготовката на коприви за јадење бара одредена грижа, бидејќи листовите имаат влакна што пецкаат што можат да предизвикаат иритација на кожата. Најдобро е да користите ракавици за да ја подготвите.

Remote video URL

Бланширањето е наједноставниот начин на подготовка, едноставно потопете ги листовите во врела вода неколку минути, а потоа исплакнете со ладна вода. По бланширањето, копривите се спремни за употреба во разни јадења.

Погрижете се кратко да го избланширате за да не ги изгуби хранливите состојки. Ако ја изгуби препознатливата, зелена боја, веќе нема да има толкав ефект.

Копривите се варат многу кратко, обично околу 2 минути во зовриена вода.

Remote video URL
Како да препознаете алергија на коприва?

Доколку планирате да консумирате коприва, мора да знаете дека кај некои луѓе може да предизвикаат алергии, поради што се советува постепено да се внесува во исхраната.

Алергија на коприва може да се манифестира како осип, чешање, црвенило или отекување на кожата по контакт со растението.

Алергијата при вдишување може да предизвика кивање, течење на носот или иритација на очите. Доколку ги забележите овие симптоми, престанете да користите коприва и консултирајте се со лекар за совет.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more

Здравје

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Малите ноќни закуски по 21 часот може да бидат лоши за вашето здравје

Read more

Кои чекори треба да ги преземете ако ве допре медуза?

Read more
 

Магазин

  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе
  • play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Читај повеќе

Малите ноќни закуски по 21 часот може да бидат лоши за вашето здравје

Читај повеќе

Паста карбонара со маслинки

Читај повеќе
  • play_arrow

Иранска реклама од 70-тите

Читај повеќе

Четири намирници кои всушност ви помагаат да изгубите тежина

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку совети за безбедност ако одите во Барселона

Читај повеќе