Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Американскиот музичар Лени Кравиц неодамна за медиумите откри дека е во целибат девет години.

Имено, пред објавувањето на новиот албум, рок ѕвездата во интервју за The Guardian откри детали за приватниот живот. Тој објасни дека воздржувањето од секс надвор од бракот не е само избор на начин на живот, туку духовна работа.

„Станав многу цврст во моите ставови, во начинот на кој живеам“, изјави Кравиц.

Лени Кравиц важи за еден од најголемите заводници во светот на шоубизот, а покрај тоа што беше во брак со актерката Лиза Бонет, многумина паметат дека беше свршен и со Адријана Лима и со Никол Кидман. Не е во сериозна врска веќе девет години.

Тој признава дека неговата одлука да биде во целибат потекнува од желбата за сериозна врска. Тој откри како неверството на неговиот татко Сај Кравиц влијаело на неговиот поглед на врските.

„После бракот станав повеќе како него. Станав ‘женкар’. Не ми се допадна. Не сакав да бидам тој тип. Затоа морав да се позанимавам со тоа и траеше со години“, објасни тој.

Според странските медиуми, гласините за неговиот целибат се појавиле уште во 2005 година и наводно траел до 2008 година. Но, музичарот тоа го негираше и рече дека за целибатот почнал да размислува дури во 2008 година.

„Каде што сум јас во животот, жените треба да имаат нешто друго, не само тело, туку ум и дух“, рече тој.

Оваа посветеност на личниот развој и дисциплина му овозможи на Кравиц да се фокусира на себе, создавајќи граници и одржувајќи го својот живот. Во врска со ова, започнува неговото ново поглавје, бидејќи наскоро ќе издаде нов албум наречен „Blue Electric Light“.

Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more

Музика

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Read more

Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Read more

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more

Селин Дион низ солзи зборуваше за ретката болест: Ако не можам да одам, ќе ползам

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе