Лет со мини-модели на MD-11 патнички авион

Демонстративен лет на два авиона од типот McDonnell Douglas MD-11 во макетни примероци.

Моделите се во прилично голема димензија со должина од 3,9 метри и распон на крилјата од 3,3 метри. Се работи за еднотурбински мотор, а тежината на моделот е 20 килограми. Размерот е 1:16.

Снимката е од RC Airliner настанот во Опинген, Германија одржан во јуни минатата година.

MD-11 авионите се произведуваа од 1988 година од McDonnell Douglas компанијата, а од 1997 ги откупи Boeing кој во 2000 престана со производство поради слаба побарувачка. Денес се користат само за карго од страна на FedEx Express, Lufthansa, UPS Airlines и Western Global Airlines. Дизајнот е направен според многу попопуларниот DC-10.

реклама

Наука и технологија

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more

Забрзано се топат глечерите на Антарктик и на Гренланд

Read more

Нови видеа

play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more