Левандовски: Имаме големи шанси за триумф во Лигата на шампионите

Роберт Левандовски смета дека Баерн Минхен има големи шанси да го освои трофејот во Лигата на шампионите следниот месец. Баварците играат против Баерн Леверкузен во сабота, а потоа одат на двонеделна пауза.

„Има голема шанса да го освоиме трофејот оваа сезона. Ние сме во добра форма и работевме заедно. Врската помеѓу нас е многу силна. Секако, необично е да одмораме толку долго пред вакви важни натпревари, но ние сме навикнати да тренираме и знаеме како да го изведеме тоа на вистински начин. Ова се покажа за време на паузата поради коронавирусот. Можеби ќе се загрееме за Лигата на шампионите со еден или два контролни натпревари. Не заборавајте дека ни претстои и натпревар со Челси, што може да биде плус за нас“, рече полскиот напаѓач во интервју за Bild.

Remote video URL
Тагови
реклама

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Пет причини зошто жените изневеруваат

Read more

Што ќе случи во вашето тело кога ќе се откажете од пивото?

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Фудбал

Португалија со победа тргна во одбрана на титулата, Роналдо најдобар стрелец на Европските првенства

Read more

Финалето на Вембли пред 40.000 гледачи

Read more

УЕФА отвори истрага против Арнаутовиќ

Read more

Љорис го разбира стравот на противниците од триото Бензема-Гризман-Мбапе

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Португалија со победа тргна во одбрана на титулата, Роналдо најдобар стрелец на Европските првенства

Читај повеќе

Финалето на Вембли пред 40.000 гледачи

Читај повеќе

УЕФА отвори истрага против Арнаутовиќ

Читај повеќе

Љорис го разбира стравот на противниците од триото Бензема-Гризман-Мбапе

Читај повеќе

НЛБ Банка генерален спонзор на сениорската машка репрезентација на Македонија

Читај повеќе

На Арнаутовиќ му се заканува суспензија од најмалку 10 натпревари

Читај повеќе

Алиоски: Најважно е да веруваме во себе и во тимот

Читај повеќе

Дали е потешко да се освои Европско или Светско првенство?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете ја мајсторијата на Меси од слободен

Читај повеќе