Lexus го претстави уникатниот LC 500 Black Inspiration

На новото специјално издание на спортското купе на Lexus доминира црната боја која го прави да биде уште поопасен.

Lexus моделот LC 500 Black Inspiration на купувачите ќе им го нуди со две погонски опции. Љубителите на традиционалните решенија можат да сметаат на 5-литарски атмосферски V8 мотор кој располага со 464 КС и 530 Nm максимален вртежен момент. Од 0 до 100 км/ч забрзува за 4,7 секунди.

Тука е и хибридниот модел кој го движи 3,5-литарски V6 мотор и во тој случај развива 359 КС и 350 Nm максимален вртежен момент при што од 0 до 100 км/ч забрзува за 5 секунди.

Црната боја доминира на каросеријата и во кабината. Автомобилот доби 21-инчни темни алуминиумски фелни зад кои се кријат кочниците и ограничена механичка блокада.

Луксузниот подбренд на Toyota ќе ја објави цената на автомобилот пред продажбата која се очекува на почетокот на наредниот месец.

Тагови
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Авто новости

BMW со тизер ја најави следната генерација на тркачкиот M4 GT4

Read more

Suziki го претстави новиот S-Cross

Read more

Porsche планира да произведе SUV со три реда седишта

Read more

Скапи автомобили пропаѓаат во мистериозна „гробница на модерни класици“

Read more
 

Автомобили

BMW со тизер ја најави следната генерација на тркачкиот M4 GT4

Читај повеќе
  • filter

Suziki го претстави новиот S-Cross

Читај повеќе

Porsche планира да произведе SUV со три реда седишта

Читај повеќе
  • filter

Скапи автомобили пропаѓаат во мистериозна „гробница на модерни класици“

Читај повеќе

Изострен дизајн и иновативни технологии за знаменосецот на Audi: Врвниот A8

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да запрете автомобил на автопат кога возачот се онесвестил?

Читај повеќе

Тјунираната Opel Insignia сега е помоќна и поагресивна

Читај повеќе

Купувате половен автомобил? Ова се знаците дека возилото било удрено

Читај повеќе

Зошто е важно да ги чистите паднатите лисја врз автомобилот?

Читај повеќе