Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Epic Games постојано ја освежува игрицата Fortnite, па сега играчите добија на располагање уште еден нов автомобил.

Epic Games во соработка со Ferrari овозможија појава на хибриден спортски автомобил, Ferrari 296 GTB, во популарната игрица Fortnite. Тоа е првиот лиценциран автомобил што се појави во оваа battle royale игрица.

Автомобилите станаа многу важен дел од игрицата откако се појавија пред скоро една година, но досега тие беа генерички толкувања на различни видови автомобили како седани, пикапи и спортски автомобили. Од Epic Games велат дека автомобилот на Ferrari се однесува како другите во играта, но дека звукот е автентичен.

Играта Fortnite не е единствената што доби лиценцирани автомобили, бидејќи и PUBG: Mobile стана побогат за моделите на Tesla, вклучително Model Y и самовозечкиот камион Tesla Semi.

реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Гејминг

Излегувањето на GTA V за PS5 и Xbox X/S е одложено за март 2022

Read more

Од викендов достапна отворената бета верзија на Call of Duty: Vanguard

Read more

Недостигот на конзоли можно е да потрае до 2023 година

Read more

Топ 10 нови видеоигри за септември 2021

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Читај повеќе

ЕУ предлага универзален полнач, Apple се загрижени

Читај повеќе
  • play_arrow

Астероид го погоди Јупитер, снимен моментот од ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите зелени мегапроекти во светот

Читај повеќе